• Gra Bot Factory (PL)

Wiek Od 14 lat
425.75
szt. Do przechowalni
Opinie
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty 0
Dostępność 12 szt.
Waga 0.15 kg

Zamówienie telefoniczne: 731533916

Zostaw telefon

Bot Factory
Świetna gra wprowadzająca do cięższych tytułów Vitala Lacerdy (Weather Machine, On Mars, Lisboa, Kanban EV)
Szybkie worker placement, zainspirowane mechaniką Kanban EV, z wariantem solo
Planuj, montuj i produkuj zabawkowe roboty

Bot Factory to strategiczna gra planszowa dla 1-4 graczy, która dzięki przystępnym zasadom oraz niespełna godzinnemu czasowi rozgrywki jest świetnym wstępem do świata gier Vitala Lacerdy (Weather Machine, Kanban EV, Lisboa).

W tej optymalizacyjnej euro-grze gracze mają za zadanie zaaranżować proces produkcji zabawkowych robotów tak, by nie zmarnować nawet ruchu. Jakby samo zapanowanie nad etapami produkcji nie było wystarczającym wyzwaniem, gracze wzajemnie podbierają sobie projekty, zasoby i dostęp do stanowisk pracy. Wszystko to pod czujnym okiem konsultantki Sandry, która wędruje po fabryce i komplikuje plany graczy.

Jeżeli lubicie Kanban EV, to z pewnością polubicie też Bot Factory. Lacerda ponownie chwyta rytm i flow taśmy montażowej, ale tym razem z robotami w roli głównej i w nieco lżejszej formie. Uważajcie! Sandra powróciła, czas odwiedzić fabrykę!

Dla kogo?
Jeśli jesteś fanem precyzyjnego planowania, w którym każdy ruch jest na wagę złota, Bot Factory to pozycja dla ciebie. To także idealna gra na rozpoczęcie przygody z grami Vitala Lacerdy - zachowuje ducha jego bardziej rozbudowanych projektów, jednocześnie zawierając się w godzinnej rozgrywce i stosunkowo małej ilości reguł. Bot Factory przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom eurogier z wariantem solo.

Przebieg gry
Każdy gracz ma do dyspozycji jednego robotnika i cztery akcje do wyboru. Ich wykonywanie będzie utrudniać sterowana przez grę Sandra, która zawsze blokuje jedno z pól akcji.

W Bot Factory każda runda składa się z trzech faz - najpierw wszyscy przemieszczanie swoich Robotników do nowej sekcji fabryki, następnie wykonujecie akcje w wybranej sekcji, a na koniec nadchodzi Konserwacja (odświeżenie).

Robotnika wysyłacie na jedną z czterech plansz Fabryki:

  • Na planszy Montażu dostarczacie części Robotów, z których budowane są gotowe zabawki
  • Na planszy Produkcji Części pobieracie części do budowy Robotów
  • Na planszy Projektu zdobywacie projekty Robotów, które będziecie mogli wykorzystać podczas montażu
  • Na planszy Finansów pozyskujecie Kontrakty, których realizacja przyniesie dodatkowe punkty zwycięstwa na koniec gry.

Sandra
Oprócz Robotników należących do graczy, na planszy znajduje się również konsultantka Sandra, która nie dość, że utrudni wam wykonanie akcji, to jeszcze będzie wykonywała własne!

W każdej rundzie Sandra przemieszcza się w prawo na najbliższe wolne pole akcji na kolejnej planszy to pole będzie niedostępne dla was w tej rundzie, a wykonanie akcji na planszy, gdzie znajduje się Sandra, będzie kosztowało was znacznik Przemówienia. Co więcej, na każdej planszy Sandra wykonuje inną akcję, której efekt może zmienić dynamikę rozgrywki i namieszać w waszych planach!

Koniec gry
Gra dobiega końca, kiedy z planszy Montażu zostaną usunięte wszystkie Roboty w jednym kolorze lub kiedy ktoś z was ukończy pięć Robotów. Otrzymujecie punkty zwycięstwa za każdego stworzonego Robota oraz za przypisane do nich Kontrakty.

Uważajcie na punkty ujemne! Stracicie je za każdy niezrealizowany Kontrakt, a także za niewykorzystane Części i nieukończone Projekty. Gracz z największą liczbą punktów wygrywa i może oczekiwać awansu!

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Producenci