• Klocki DUKW Amphibia

292.41
szt. Do przechowalni
Opinie
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty 0
Dostępność 9 szt.
Waga 0.15 kg

Zamówienie telefoniczne: 731533916

Zostaw telefon

DUKW Amphibia

Klockowy model amfibii DUKW został opracowany w skali 1:35 w ramach kolekcji wydanej z okazji 80. rocznicy lądowania Aliantów w Normandii i jest opatrzony oficjalnym logotypem organizatorów uroczystości, które odbędą się we Francji! Nasz model składa się z 508 wysokiej jakości elementów i zawiera nadruki, które nie ścierają się nawet podczas intensywnego użytkowania. Model został wyposażony w skrętne koła, które znacznie podnoszą atrakcyjność zestawu. Pojazd transportowy nie może obyć się bez ładunku. Dlatego też amerykański żołnierz kierujący amfibią przewozi mnóstwo akcesoriów, które z radością wykorzysta każdy fan klocków. Bazooka, karabin Browning, Garand, Thomson i M1 oraz lornetka to nie wszystko. W przestrzeni ładunkowej znajdują się również skrzynie, beczki, kanistry i koło zapasowe. Całość zestawu uzupełniają dwa duże druty kolczaste.

Zestaw z pewnością zachwyci pasjonatów historii oraz techniki wojskowej i to niezależnie od ich wieku. Dzięki intuicyjnej instrukcji budowa jest prosta i sprawia mnóstwo satysfakcji. Buduj historię, klocek po klocku i szykuj się do desantu! Oficjalny zestaw z kolekcji D-Day to połączenie pasji, historii z dobrą zabawą!

DUKW, znany również jako "Duck", był amfibijnym pojazdem transportowym używanym głównie przez armię Stanów Zjednoczonych podczas II wojny światowej. Jego produkcja rozpoczęła się w 1942 roku. Był oparty na konstrukcji ciężarówki GMC, z dodatkowym systemem napędowym umożliwiającym mu poruszanie się zarówno na lądzie, jak i w wodzie. Miał charakterystyczną płaską dziobową część, która ułatwiała mu pływanie. DUKW był szeroko stosowany podczas desantów morskich, operacji lądowych oraz w transporcie na obszarach zalanych. Jego zdolność do poruszania się po wodzie i lądzie czyniła go bardzo wszechstronnym pojazdem w warunkach bojowych. Pojazd był napędzany silnikiem benzynowym o dużej mocy, co pozwalało mu osiągnąć prędkość maksymalną około 80 km/h na lądzie i 10 km/h w wodzie. Mógł pomieścić do 25 osób lub 2,25 tony ładunku. Po zakończeniu II wojny światowej DUKW nadal był używany przez wojska amerykańskie w konfliktach, takich jak wojna koreańska i wietnamska. Był również eksportowany do innych krajów i używany w celach cywilnych, takich jak turystyka morska i ratownictwo. DUKW jest traktowany jako ikona II wojny światowej. Niektóre egzemplarze zostały zachowane jako eksponaty muzealne, a pojazd nadal jest chętnie używany w rekonstrukcjach historycznych i piknikach militarnych.

  • 508 wysokiej jakości elementów
  • Wyprodukowane w UE przez firmę z ponad 20-letnią tradycją
  • Spełniają normy bezpieczeństwa dotyczące produktów dla dzieci
  • W pełni kompatybilne z innymi markami klocków konstrukcyjnych
  • Klocki z nadrukami nie odkształcają się i nie bledną w czasie zabawy czy pod wpływem temperatury
  • Model amfibii w skali 1:35
  • Figurka
Wiek Od 8 lat
Wymiary 27,5 x 7,5 x 8,5 cm
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Producenci