• Gra Puerto Rico

Wiek Od 12 lat
207.91
szt. Do przechowalni
Opinie
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 9.98
Allegro Kurier DPD pobranie 9.98
Kurier 9.98
Paczkomaty InPost 14.99
Dostępność 5 szt.
Waga 0.15 kg

Zamówienie telefoniczne: 731533916

Zostaw telefon

Gra Puerto Rico

Jest rok 1897, koniec ery kolonialnej. Portoryko próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości, w której wy również szukacie dla siebie miejsca. Wcielacie się w rolę farmerów, którzy rozwijają swoje plantacje, by zdobyć prestiż i bogactwo w tych nowych czasach. Walczycie o najlepszych pracowników, by pomogli wam wyprodukować towary. Następnie będziecie je sprzedawać, starając się maksymalizować swoje zyski. Inwestujecie również w rozwój miejskiej infrastruktury, by zdobyć prestiż i szacunek lokalnej społeczności. Czy uda wam się zdobyć więcej prestiżu od pozostałych i zostać najzamożniejszą postacią wśród portorykańskich farmerów?

Celem gry jest zdobycie jak największej liczby punktów zwycięstwa poprzez strategiczne zarządzanie wyspą Puerto Rico. Gracze wcielają się w role plantatora, budowniczego, rekrutera, rzemieślnika, kupca, kapitana i podróżnika. Wszyscy gracze wykonują związane z postaciami akcje, ale jedynie ten, który wybrał daną rolę, korzysta również z jej specjalnego bonusu. Zwracaj uwagę na swoich rywali i wybieraj akcje tak, by nie służyły przeciwnikom bardziej niż tobie. By pokonać rywali, musisz ciągle przystosowywać się do zmieniających warunków i obserwować pozostałe plantacje.

Puerto Rico 1897 to klimatyczna, uwspółcześniona i odświeżona wersja klasycznego Puerto Rico. Pod względem mechanicznym nie różni sie niczym od swojej poprzedniczki.

Na czym polega gra?
Rozgrywka trwa około 15 rund (lat). Na początku każdej rundy pierwszy gracz wybiera rolę i umieszcza odpowiadającą jej kartę obok swojej wyspy. Wykonuje związaną z nią akcję i rozpatruje specjalny bonus. Następnie gracz siedzący po jego lewej stronie również wykonuje tę akcję, jednak nie korzysta już z bonusu. Kiedy wszyscy gracze rozpatrzą akcję wybranej roli, następny gracz wybiera jedną z dostępnych kart ról i również umieszcza ją obok swojej wyspy. Po tym, jak wykona akcję i otrzyma bonus, pozostali gracze kolejno wykonują tę akcję, jednak bez rozpatrywania bonusu. Gra toczy się w ten sposób zgodnie z ruchem wskazówek zegara, aż wszyscy wykonają tyle akcji, ilu graczy bierze udział w rozgrywce. Runda kończy się, gdy każdy z graczy wybrał kartę roli i wszyscy gracze wykonali akcję przypisaną do każdej z wybranych ról. Aby rozpocząć nową rundę, gubernator umieszcza jedną srebrną monetę z banku na każdej karcie roli, która nie została wybrana podczas ostatniej rundy. Wszyscy gracze odkładają karty ról obok planszy. Gracz siedzący po lewej stronie od pierwszego gracza bierze kartę gubernatora. Rozgrywka toczy się zgodnie z opisanymi powyżej zasadami do momentu spełnienia warunków zakończenia gry.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Ostatnio oglądane produkty